Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191611

     

TÜRK HÜKÜMETİ KAYIPGörüşülmekte olan TCK’nın birçok maddelerinde değişiklik yapılmasına dair yapılan görüşmelerde Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Dr. Reşat Doğru’nun Genel Kurulda yapmış olduğu konuşmada şunlara değindi.
LAF OYUNLARIYLA ARTIK YÜRÜMÜYOR
“592 sıra sayılı kanunun 3. Bölümünde cinsel suçlar, çocuklara karşı işlenen suçlar ve uyuşturucu suçları ile ilgili çeşitli değerlendirmeler yapılıyor.
Ülkemizde kadına şiddet, çocuklara karşı işlenen suçlar ve uyuşturucu ile ilgili işlenen suçlarda büyük artış vardır. AKP iktidarında cezaevleri tamamen doldu. Yeni cezaevleri yapılmasına ve çeşitli yöntemlerle cezaların ertelenmesine rağmen maalesef cezaevleri koğuşlarında yatacak yer yoktur. Toplum cinnet geçirir bir hale gelmiştir.
Ancak unutulmaması gereken de millet AKP’ye çok önemli yetki vermişti. AKP ülkeyi 2002 yılında itibaren tek başına idare etmektedir. Yüce Türk milleti bu siyasi partiye çok büyük güç vermiş sorunlarımızı çöz, ülkeyi iyi yönet demiştir.
Ancak geldiğimiz bugün ki bu noktada durumun hiç de öyle olmadığı, bırakın ülkenin sorunlarının çözülmesini, iyi yönetilmesini, ülkemiz bölünme noktasına doğru süratle gitmekte, yürekler yanmaktadır.
Türk vatanı çok tehlikeli bir sürece doğru sürüklenmektedir. Ülkemizi bölmek, parçalamak kardeşliğimizi yok etmek isteyen iç ve dış hain güçler her gün yeni yeni senaryolarla milletimizin her değerine saldırmakta, emellerine biraz daha yaklaşmaktadırlar.
Bölücülük süratle yayılmakta devlete meydan okuyan, her değerine saldıran, hain kafalar, cesaret ve güç kazanmakta, mevzi almaktadır.
Son olarak da Diyarbakır 2. Hava Üs Komutanlığındaki bayrağımız hain çete mensuplarınca indirilmiş ve Irak Musul eyaletinde, konsolosluğumuz basılmış 49 personel ve 31 Türk tır şoförü gözaltına alınmıştır. Milletimizin yüreği kanatılmıştır.
Bayrağımızı gönderden indiren hainlere ve Türk Milletine saldıran küresel güçlere Atatürk’ün, Türk milletinin bu kürsüsünden seslenerek lanetliyorum, kınıyorum. İnşallah en büyük ceza onlara yüce Türk milleti tarafından verilecektir.
Ancak bayrağımızın indirilmesine kadar geçen süreçleri ve bu vahim olayları da, Yüce Türk milletinin çok iyi değerlendirmesi gerekmektedir. 12 yıldan beri ülkemizi yöneten AKP iktidarının yaptıklarını herkesin çok iyi bilmesi ve karar vermesini diliyoruz. Çünkü artık hiçbir mazeret kabul edilemez.
Bu duruma nasıl gelinmiştir. 2002 senesinde terör durmuşken devlet her şeye hâkim olmuşken 2014 senesinde yollar kesiliyor, askerler, sivil insanlar kaçırılıyor, iş makinaları yakılıyor ve en sonunda askeri garnizondan bayrak indiriliyor. En önemlisi de PKK artık askeri alanların içinde de eylem yapıyor.
İşte bütün bunların sorumluları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’sidir. Çünkü 12 yıldan beri ülkeyi o yönetmektedir. Her türlü sorumlulukta onundur.
Bu gün yollar kesiliyor, bölgedeki halktan zorla vergi toplanıyor, devlet otoritesi kayboluyor, bayrak indiriliyorsa bunun tek sorumlusu siyasi otoritedir. Sayın Başbakandır. Hiç kimseyi suçlamaya, suçu başkalarında aramaya gerek yoktur.
Ancak gördüğümüz kadarıyla Sayın Başbakan ve AKP yetkilileri sorumluluklarını unutmakta, sorumluluğu her zaman olduğu gibi laf oyunlarıyla başkalarına atmaktadır. Türk dış politikası AKP iktidarında batmıştır. Musul’da Türklere saldırılıyor, konsolosluk işgal ediliyorsa bunun sorumlularından biride AKP iktidarıdır. Dışişleri Bakanlığı, hükümet nerededir.
Ancak artık şafak sökmüş tan ağarmıştır. Güneşte balçıkla sıvanamayacaktır. Yüce Türk milleti uyanacak AKP’ye gerekli dersi verecektir” dedi.

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket