Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191608

     

TÜRK KADINI DÜNYANIN EN FEDAKÂR ANNESİDİRKadın, aile ve toplum arasında önemli bir köprü görevi görmektedir. Kadının sosyal yapıya katkısı büyüktür. Bu nedenle aile kurumunda kadın, sadece çocuklarımızın topluma hazırlanmasında değil, ailede sağlıklı bir iletişim ortamının kurulmasında da etkilidir. Bu nedenledir ki “Cennet anaların ayağının altındadır” hadis-i şerifi ile cennet ile müjdelenmiştir.

Milli mücadele yıllarında eşini cepheye gönderen kadınlarımız, kucağında çocuk sırtında mermi ile bağımsızlık savaşımızın sembolü olmuştur. Kimi zaman kağnılarında cepheye mermi taşımışlar kimi zaman da ordunun yiyecek ve giyecek ihtiyacı gibi işlerde çalışmışlardır. Anadolu kadınının o yıllarda göstermiş olduğu fedakârlıklar, dillere destan olmuştur.

Üzerinde yaşadığımız coğrafyaya “ANADOLU” adını veren, analarımızın fedakârlığıdır. Babalarımız cephede savaşırken bu toprak da sadece analarımız kalmış ve isimlerini tarihe “Anadolu” olarak tescil ettirmişlerdir. Anadolu’muz kıyamete kadar da Türklerin ANAVATAN’ı olarak devam edecektir. Bugünkü Türkiye Cumhuriyetinin var oluşunda şüphesiz en büyük katkı yine kadınlarımıza aittir. Bu kahraman Türk analarını bugün şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk, Türk kadınına ve Türk anasına verdiği değeri, onlara duyduğu güveni her zaman göstermiştir. Türk kadını, en büyük kazanımlarını Cumhuriyetin ilanıyla birlikte elde etmeye başlamıştır.

Son yıllarda kadına artan şiddetti de maalesef üzüntüyle takip etmekteyiz. Kadınlarımızın hak etmediği şiddetle gerek hükümet gerekse TBMM olarak kesin sonuçlar alabileceğimiz bir yöntemle mücadele etmeliyiz. TBMM’de her geçen gün yasal düzenlemeler yapılmaktadır. Türk kadınının, geçmişten gelen hak ettiği itibarı yeniden kazanması için el birliğiyle çalışmalarımız hızlandırılmalıdır.
Kadının Parlamentoda ve hayatın tüm kesimlerinde daha fazla temsil edilmesi konusunda toplumumuzun tüm kesimlerine büyük görevler düşmektedir. Kadınlarımız, hayatımızın her alanında vardır ve var olmaya devam edeceklerdir.

Bu vesileyle tüm annelerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket