Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191608

     

ATATÜRK VE TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ ORTADAN KALDIRILAMAZTürk Devleti ve milletine saldırılar her geçen gün artarak devam ediyor. Geçtiğimiz Pazar günü Mardin Midyat’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği “Bu süreçte kimse bizim karşımıza Kürtlükle çıkmasın, kimse bizim karşımıza Türklükle ’de çıkmasın Biz her türlü Milliyetçiliği ayaklarımızın altına almış bir iktidarız” sözleri çok anlamlı ve çok yanlış bir söylemdir.
Yüce Türk Milletini seven herkes bu söyleme karşı çıkmalıdır. Millet ortak değerler ve ülküler etrafında oluşmuş, mazide birlikte yaşamış gelecekte de birlikte yaşama arzusu içerisinde olan bilinçli bir topluluktur.
Milletin tanımında iki önemli konu, ortak değerler ve ortak ülkülerdir. Kültürümüz, dinimiz, dilimiz, Türkçemiz, tarihimiz, kader birliğimiz ortak değerimizdir. Türklüğe karşı olmak demek bu değerlere karşı olmak mı demektir? Bu nasıl bir söylemdir?
Anayasamıza göre Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk Türkiye Cumhuriyetini kuran halka Türk Milleti Denir” Ne Mutlu Türküm diyene demiştir.
Türkçülüğün esaslarının yazarı Ziya Gökalp’te millet kültürel bir zümre olarak kabul edip millet kavmi bir zümre olamaz, çünkü milletler akraba veya çeşitli kavimlerin tarih içerisinde karışıp kaynaşmasından ve kültürel bir zümreyi oluşturmasından meydana gelmiştir” demektedir.
Her milleti oluşturan çeşitli boylar, kavimler ve kabileler vardır. Bu boylar ve kabileler ortak bir kültürde ve ortak bir milli adda birleşerek bir milleti oluşturmuştur.
Bundan dolayı Türk Milleti kavramını Türkçülük söylemini kimse yıpratamaz. Başbakanın söylemleri milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek söylemlerdir. Bunları yüce milletimizin takdirine bırakıyoruz.
Dr. Reşat Doğru
Tokat Milletvekili

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket