Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191607

     

ZOR ŞARTLARDA ÇALIŞAN GAZETECİLERE SAHİP ÇIKALIMGazeteciler, gazetecilik mesleği ve medya çalışanları sosyal ve ekonomik anlamda büyük sıkıntılarla karşı karşıya bulunmaktadır. Ülkemizde ve tüm dünya da gazetecilerin çalışma koşullarıyla ilgili olarak büyük bir baskı altında çalışmaya zorlandıkları görülmektedir

Gazetecilerin ekonomik ve sosyal haklarının korunarak güvenceye alınması Anayasa ile güvence altına alınan düşünce, kanaatlerini açıklama özgürlüklerinin sağlanabilmesi açısından önemlidir. Güçlü bir basın ancak güçlü basın çalışanlarının olması ile sağlanabilir. Basın çalışanların güçlü olmaları hem tekelleşen basın kuruluşları karşısında hem de iktidar karşısında bağımsız olarak görev yapabilmelerini sağlayacaktır. Gazetecilerin örgütlenmelerini ve sendikaya üye olmalarını engelleyen mevcut ülke koşullarının iyileştirilmesi, basın tekelini engelleyecek düzenlemelerin öngörülmesi ile mümkün olabilecektir.

Demokratik çoğulculuğun iktidar tarafından engellenmek istemesi nedeni ile farklı alternatif sistemlerin savunulmasının devlet tarafından yasaklanması gazetecilerin bağımsızlıklarını zedelemektedir. Ülkedeki çeşitli güç odaklarının çıkarlarına ters düşen haberler yapan ve kovanlarına çomak sokan gazetecileri susturmaya yönelik baskılar oluşturması, en temel hak olan yaşama hakkına tecavüz ederek gazetecileri fikirlerinden dolayı öldürülmesi gazetecilik mesleğini yapanların ateşten gömlek giymesine neden olmuştur.
Bizim gözümüz, kulağımız ve dilimiz olan, halkın sesini yine halka duyuran, zor şartlarda dahi olsa edindiği doğru bilgiyi ve haberi okurlarına, ulaştırmak için var gücüyle çalışan tüm gazetecilerimize başarı dileklerimizi, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Dr. Reşat DOĞRU
Tokat Milletvekili

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket