Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191606

     

ÜRETİCİLER AKP YE ATEŞ PÜSKÜRDÜMilliyetçi Hareket Partisinin seçim çalışmaları Zile ilçesinde çok büyük bir coşku ile devam etti. Zile ilçesindeki Kapalı Spor Salonunda düzenlenen gece, 5000 kişinin üzerinde ve bir o kadar da dışarıda kalanların katılımıyla coşkulu bir şekilde geçti. Geceye Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Reşat Doğru, Tokat Milletvekili Adayları Cahit Açıkkapı, Kemal Omrak, Seldah Kara, İbrahim Taşdemir, İl Başkanı Murat Polat, Zile İlçe Başkanı Mevlüt Perçin, Turhal İlçe Başkanı Veyis Zorlukuş ve Reşadiye İlçe Başkanı Cemil Görgeç ile ilçe teşkilatlarından ve ocak başkanlarından çok sayıda ülkücü katıldı.

Geceyi değerlendiren Tokat Milletvekili Reşat Doğru şunları belirtti.

"Zile ilçemiz bundan 4–5 yıl önce yaşamak için tercih edilen ilçelerimiz arasında iken son iki yılda çok şiddetli göç veren ilçe konumuna gelmiştir. Zile de pancar ve buğday üreticiliği yapan çiftçilerimiz çok zor durumdadır. Ürettikleri ürünlerin karşılığını alamadıklarından, kredi ve diğer borçlarını ödeyemez hale geldiler. Vatandaşta para olmadığından esnaf, tüccar işyerlerini kapatmak zorunda kalmışlardır.

Gecemiz bu sıkıntıların gölgesinde başlamış, gençlerimiz şifreli sınavlardan, imtiyazlı mülakatlardan, işsizlikten, yoksulluktan bunaldıklarını ve artık umutlarının bittiğini ifade etmişlerdir. Artık derdimizi dile getirmek için haykırıyoruz ama bizleri duyan yok diye sitem etmektedirler.

Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak gençlerin, öğrencilerin ve genç girişimcilerin bu sıkıntılarını çözmek ve onları geleceğe daha güçlü ve umutlu olarak hazırlamak için projelerimizi anlattık. Bu projelerimizden bazıları şöyledir;


Öğrencilere ilköğretim süresince beslenme desteği verilecektir.
Orta öğretim ve yüksek öğretimde okuyan gençlerin burs ve kredi imkânları geliştirilecektir.
Öğrencilere yurt ve barınma kredisi verilecektir.
Çağdaş standartlarda barınma imkânları oluşturulacak, hiçbir öğrenci açıkta bırakılmayacaktır.
Yoksul öğrencilerin kamu yurtlarında ücretsiz barınmaları temin edilecektir.
Yüksek öğretim öğrencilerine yurt ve barınma desteği olarak aylık 100 lira "Barınma Kredisi" verilecektir.
Öğrenim kredilerinin geri ödemesi, ödemesiz süre sonunda iş bulunamaması halinde işe başlayana kadar ertelenecektir.
Kendi işini kurmak isteyen üniversite ve mesleki eğitim mezunu gençler desteklenecektir.
Projesi uygun bulunan gençler için devlet bankalarından faizsiz kredi imkanı tanınacak, gençlerin ticari hayata katılmaları desteklenecektir.
Geceye katılan tüm ülkücüler ve ülkücü gençler Milliyetçi Hareket Partisinin İktidar yürüyüşünde desteklerine devam edeceklerine hep bir ağızdan söz verdiler." (06.06.2011)

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket