Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191607

     

3 MAYIS MİLLİYETÇİLİK GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUNÜlkemizde son günlerde gelişen olaylara baktığımızda büyük sorunların içerisine doğru girdiğimizi görüyoruz. Ülkemizde birlik ve beraberliğimiz tehlikeli bir şekilde bozulmakta, bin yıllık kardeşliğimiz tahrip edilmekte ülkemiz kaosa sürüklenmektedir.

Özgürlük, demokrasi, insan hakları ve eşitlik adına bütün milli değerlerimiz hayâsızca linç edilmektedir.

Kapanmamış tarihi hesaplar, yeniden açılmakta, milletimize ahlaksızca meydan okumalar yapılmaktadır. Aziz şehit ve gazilerimiz ile ailelerinin yüreği ise, yanmakta, yaraları her olayda bir kez daha kanamaktadır.

Bunun karşısında Hükümetin başı, bu rezalet durumu, umut verici bulmakta, gazilerimiz ise gözyaşları dökmektedir. Yani şahadetle terörizm, vatan müdafaası ile kanlı eylemler, gazi ile terörist AKP zihniyeti tarafından aynı kefeye konmaktadır. Hatta terör örgütüyle bağlantılı olanlar kutsal meclis çatısı altında legal hale getirilmeye çalışılmaktadır.

Aziz milletimiz bilsin ki Ülkücüler, Türk Milliyetçileri sonsuza kadar var olacak, bugünlerimizi borçlu olduğumuz evlatlarımızı unutmayacak. Onların hatıralarını her zaman yaşatacaktır.

Bugün işbaşındaki iktidar yoksulluğu getirmiş ve işsizliğin arttığı ekonomik yapıyı kurmuştur. Bu iktidar döneminde köylü, çiftçi kaybetmiş, tefeciler kazanmıştır. Bu iktidarda işçiler işyerlerini, fabrikalarını, işlerini kaybetmiş, komisyoncular, yandaşlar zengin olmuştur.

Bu iktidarda milli sanayimiz kaybedilmiş, teslimiyetçi, ver kurtul, sat kurtul felsefesi yerleşmiştir.

Bu gün Ermenistan'la ilişkiler başlatılmış, Azerbaycan'ımız kaybedilme durumuyla karşı karşıya bırakılmış. Türk dünyası kaybedilmiştir.

Heybeli ada Ruhban Okulu açılma çalışması yapılmakta Akdamar ve Sümela Manastırı Kiliselerinde ayinlere izin verilerek, milletimiz üzülmektedir.

Irak'ın kuzeyinde peşmerge reisleriyle kucaklaşılmakta, Türkmenler unutulmakta, katliamlar görmezlikten gelinmektedir.

Ülkemizin esas gündeminde yokluk, açlık, fakirlik, işsizlik, bölünme, birlik ve beraberliğimizin bozulması vardır. Ancak bu konular unutulmamalı. Gerçek gündem bırakılıp, suni gündemler ortaya konulmamalıdır. Ancak bir an önce, bu yanlışlıktan dönülüp esas gündeme gelinmeli, milletimizin problemlerine çözüm bulunmalıdır.

Gençlerimiz iş ve aş istemekte, şifrelimi, şifresiz mi endişesi olmadan sınavlarına girmek istemekte, geleceklerine güvenle bakıp, insanca yaşama şartlarının oluşmasını talep etmektedirler.

Milletimiz birlik ve beraberlik istemekte, sorunların neden 9 yıldan beri çözülmediğini sormaktadır. Ancak şu da görülmüştür ki; bu iktidar bitmiş ve milletimize verecek hiçbir şeyi kalmamıştır.

Bu puslu ortamda biz Türk Milliyetçilerine çok önemli görevler düşmektedir. Artık Türk Milliyetçileri, 9 Işıkçılar milletimizin dertlerini çözmek ve Lider Ülke Türkiye yapmak için tek başına iktidara gelmelidir. Önümüzdeki dönem milletimizi, vatanımızın, bayrağımızın dalgalanması için çok önemli günlerdir. Türk Milliyetçileri bu süreci çok iyi değerlendirmeli ve geleceğine sahip çıkmalıdır.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Anayasasından "Türk" kelimesini atmaya çalışılmaktadır. Bunun için çalışmalar yapılmaktadır. Bunun MHP'siz bir meclis ortamında çıkarılma isteği vardır. Fakat buna, başta binlerce yıllık şanlı tarihi ve ortak kültür değerlerine sahip Türk Milleti izin vermeyecektir. Çünkü bir milleti millet yapan en önemli unsur dil, tarih ve kültür birliğidir. Geçmişte de günümüzde halen Türk milliyetçilerine zulüm yapılmaktadır. Biz milliyetçilerin tek suçu şartsız ve koşulsuz vatan sevdamızdır. Hiçbir baskı ve zulüm bizi bu sevdamızdan vazgeçirmeyecektir.

Milletimiz, kendisine sahip çıkılmasını ve Lider Ülke Türkiye'nin kurulmasını bizden istiyor. Bizlerde hep beraber çalışacak, çalışacak ve başaracağız. Milletimize zor günler yaşatan yoksul bırakan, aç bırakan, yolsuzluk yapanlardan da hesap soracağız diyoruz.

Bu duygularla 3 Mayıs Milliyetçiler günümüzü kutluyorum.

Gelin; Türkiye'nin geleceğini hep birlikte inşa edelim.
Gelin; Bir olalım, diri olalım, iri olalım
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE (03.05.2011)

Dr. Reşat DOĞRU
Tokat Milletvekili

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket