Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191606

     

MHP, SGK ÖNÜNDE DERT DİNLEDİSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) şu günlerde en yoğun mesaisini verirken, vatandaşların müracaatlarındaki yoğunluğu siyasilerin de gündemindeydi. Seçim çalışmalarını yürüten MHP Tokat Milletvekili Adayları dün esnaf ziyaretleri kapsamında, SGK İl Müdürlüğü önünde vatandaşların dertlerini dinledi, SGK İl Müdürü Hami Yücer'i de ziyaret ettiler. MHP Heyetinde Milletvekili Dr. Reşat Doğru ile, Milletvekilleri adayı Cahit Açıkkapı, Seldah Kara, Merkez İlçe Başkanı Aydemir Baygın da vardı.

SGK İl Müdürlüğü önünde Zile'den gelen bir hemşehrimiz son 1 aydır uğraştığını ve hiçbir şey yaptıramadığını söylerken, "Zile'de yapılmasını da istiyoruz. Buraya yol parası ver derken, 1 milyara parayı harcadım vallahi, biz perişan olduk, otellerde kalıyoruz. Köyden yetişemiyorum buraya, otelde kalıyorum. 1 milyar param gitti, buraya da para bulamam belki bu iş bitenden sonra. Sabah geldim, çayla simit yedim." Diye serzenişte bulundu.

İKTİDAR GÖRSÜN BUNLARI

MHP Milletvekili Dr. Reşat Doğru SGK İl Müdürlüğü önünde basın mensuplarını kısa bir açıklama yaptı. Milletvekili Doğru açıklamasında "bir rezaleti yaşıyoruz. İşte Bağ Kur ve diğer borçlanmalarla ilgili olarak insanlar burada sıraya girebilmek, borçlarını taksitlendirmek için mücadele veriyorlar. Tabi burada işin esasına girmek lazım. Ülkemizde ekonominin çok bozuk olması nedeniyle insanların borçlarını ödeyemediği bir ortamı yaşıyoruz. Borçlar ödenmiyor, insanlar perişan durumda. Borçlar katlana katlana gelmiş ve faiziyle birlikte bu hale gelmiş. İnşallah bu yapılandırma da ödenebilir. Yapılandırmanın da ödenebileceğini sanmıyorum. Çünkü çiftçinin ürettiği ürün para etmiyor. Ürün para etmediğinde de bu durum ile karşı karşıyayız. Dolayısıyla biz MHP olarak şunu diyoruz. Çiftçinin yanında olmak lazım. Köylünün, esnafın yanında olmak lazım. Çiftçinin üretimde kullandığı mazotu, gübreyi, beraberinde kullandıklarının ÖTV'sinin kaldırılması lazım. Bunlar kaldırılmazsa bu durumları ortadan kaldırmanız da mümkün değildir. Vatandaş buraya cebinde olmayan parayı vermeye geliyor. Vatandaşın cebinde para olmadan yapılandırma yapılıyor. Buradan hükümete sesleniyorum, vatandaşı ne hale getirdiğinize bakın. Çiftçiyi, esnafı bitirmiş olduğunuzu görün. İnşallah MHP iktidarında bunlar olacak." Dedi.

İL MÜDÜRE'NE ZİYARET

SGK İl Müdürlüğü önünde yapılan açıklamanın ardından İl Müdürü Hami Yücer makamında ziyaret edildi. Hami Yücer, MHP Heyetine durumu izah eden bir açıklama yaptı. Milletvekili Doğru da Müdür Yücer'in başarılı bir çalışma yürüttüğünü söyledi. "Sayın Müdürüm, ben şahsınızda teşekkür ediyorum çalışmalarınızdan dolayı, çalışkan bir insansınız. Samsun'dan itibaren sizi yakından tanıyorum. Arkadaşlarınız da özveri ile çalışıyorlar, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Tabi emekli olmak isteyenlerin, borçlarını yapılandırmak isteyenlerin sayısı az değil. Türkiye'nin sosyoekonomik yapısından, geçim sıkıntısından, sosyal bir güvenceleri olsun diye bunları yapıyorlar. Ancak şunu kabul etmek lazım ki çiftçilerimizin durumu çok zor. Büyük sıkıntı içindedirler, ürettiklerini değerinde satamıyorlar. Bu da büyük bir sıkıntı yaratıyor, borçlarını ödeyemiyorlar. İnşallah bu yapılandırma sonrası borçlarını iyi öderler. İnşallah emekli olurlar. Sağlık konusunda ciddi sıkıntılar var. Sağlıktaki katkı payını ödeyemiyorlar. MHP iktidarında katkı payını kaldırmayı düşünüyoruz." Dedi. (22.04.2011 Tokat Gazetesi)

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket