Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191608

     

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİYLE YOKSULLUK BİTECEKMilliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Dr. Reşat Doğru yoksulluğun Hilal Kartla ülkemizde son bulacağını belirtti Reşat Doğru Hilal Kartın yoksul vatandaşlara getireceği imkânları şöyle anlattı.

'Muhtaç durumdaki ailelerimiz tespit edilerek aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri HİLALKART ismiyle harcama kartları verilecektir. Çeşitli adlar altında yapılması öngörülen destek ödeme tutarları "HİLALKART"lara yüklenecektir.

Küçük esnafın desteklenmesi amacıyla "HİLALKART"lar sadece ikamet edilen mahaldeki (ilçe ve belde) esnaftan yapılacak alışverişte geçerli olacaktır. Böylece küçük esnaf korunmuş, yöreye de ticari canlılık getirilmiş olacak.

Yoksullara ve ihtiyaç sahiplerine devlet tarafından her ne ad altında olursa olsun yapılan yardımlar arttırılarak sürdürülecektir. Sosyal yardım miktarı asgari yaşam düzeyi gözetilerek belirlenecektir.

Sosyal koruma bilgi sistemi geliştirilerek gerçek yoksulların hakkaniyete uygun bir şekilde sosyal yardım programlarından yararlanması ve hiç kimsenin aç ve açıkta kalmaması sağlanacaktır.

Yoksul ve dar gelirliler üzerinde haksız bir yük oluşturan dolaylı vergiler indirilecek, her yoksul vatandaşın genel sağlık sigortasına ait primleri devletçe ödenecektir.

Kamuya ait atıl arazilerden kullanılabilir olanları, tarımsal üretim ve istihdam amaçlı olarak işsiz ve yoksul vatandaşlara tahsis edilecek böylece tarıma yeniden hayat verilecektir.

Sosyal yardım ve gelir arttırıcı önlemlerle gıda yoksulluğu sorunu çözülecek, yoksullaşma riski bulunan kesimlere destek projeleri uygulamaya konulacak ve halkın mağduriyeti hemen giderilmiş olacaktır.

Konutu olmayan muhtaç kimselere sosyal konut sağlanacak, konut sağlanamadığı durumda ise kira yardımı yapılacaktır. Sokaklarda, parklarda evi olmadığı için, kirasını ödeyemediği için hiçbir yoksul vatandaşınız çadır kurmayacak.

Aynı zaman da yoksullara yönelik, bireysel veya toplu konut yatırımların da her türlü belediye harç ve vergileri kaldırılacaktır. Bunlar sözde vaatler değil Milliyetçi Hareket Partisi olarak yapacaklarımızdır. Sözümüz senettir' diye belirtti. 12.04.2011

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket