Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191607

     

TOKAT HALKI FAKİRLEŞİYORMilliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU, anayasa referandumu sonuçlarının sadece AKP'ye yaradığını, halkımızın bundan hiçbir fayda göremediğini açıkladı. Dr. DOĞRU, açıklamasında şunları söyledi.

"Milliyetçi Hareket Partisi olarak referandum sonrasında Tokat ilindeki köy, kasaba ve ilçelerdeki sosyal katmanların durumu ile ilgili çalışmalar yaptık.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatıyla beraber bütün ilçeleri dolaşıp çiftçi, memur, emekli, esnaf, işadamlarını ziyaret ettik. İnsanların 13 Eylül sonrasında hayatlarında nelerin değiştiğini; nelere sahip olduklarını araştırdık. Referandum öncesi AKP yetkilileri, 13 Eylül sonrasını heyecanlı bir şekilde anlatıyorlardı. İşsizlerin iş bulacağını, fakir fukaranın yüzünün güleceğini, çiftçinin altın çağını yakalayacağını, esnafın işlerinin düzeleceğini, en önemlisi de TÜRKİYE'NİN MODERN ÜLKELER GİBİ GENİŞ BİR DEMOKRASİYE kavuşacağını ifade ediyorlardı.

Biz de AKP'lilerin söylemleri ne oldu diye araştırmalarda bulunduk. Ancak gördük ki hiç de onların anlattığı Türkiye yok. Ülkemizin her tarafında olduğu gibi Tokat ili de işsizlikten dolayı umutların kırıldığı, intihar vakalarının artmış olduğu bir bölge haline geldi. Umutların nasıl tükenmekte olduğunu üzülerek görüyoruz.

Çiftçiler domates, fasulye, vs susuzluktan yandıktan sonra artan fiyatlardan hiç faydalanmadıklarını ifade ederken, hararetle zam beklentisi içinde olup da Başbakanın açıkladığı komik emekli zamlarının umutları nasıl kırdığını gördük.

Tokat ilinin esas gündeminin üretimsizlik ve yokluk olduğu mutlaka herkes tarafından görülmelidir.

Çiftçi ve köylü bitmiş durumdadır. Hükümetin Diyanet İşleri Başkanlığının yaptığı "Bu yıl Kurban kesmeyin" fetvası zor günler yaşayan hayvan üreticisini bir kez daha vurmuştur.

Son beş yıldan beri Milliyetçi Hareket Partisi sözcüleri olarak "hayvancılık bitiyor, kesecek hayvan bulamayacağız" dediğimiz zaman AKP'nin Tarım Bakanı ve Başbakanı sesimizi duymamıştır. Ancak büyükbaş %45, küçükbaş % 21 azalarak hayvancılığı bu iktidar bitirmiş ve yok etmiştir.

Çiftçi ve köylülerimiz pancar, buğday, arpa, nohut, fasulye ve sebze üretiminde de acaba aynı durumla karşılaşır mıyız diye korku içinde beklemektedir.

İşte halkın esas gündemi budur. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak halkın esas gündemini her yerde gündeme taşıyacak, hükümeti uyaracağız.

Ancak üzülerek izliyoruz ki, AKP bunlarla uğraşmayıp kendi istedikleri insanları HSYK' ya seçtirmekle uğraşmaktadır. Sonuçta da aylardır üzerinde durdukları gerçek emellerine ulaşmışlardır. Sıra Anayasa Mahkemesindedir. Yakında orası da istedikleri şekilde şekillenecektir. Bakalım bundan sonra AKP, ülkemize nasıl bir gündem getirecektir. Ancak unutulmaması gereken bir gerçek var ki halk fakirlikten yok oluyor. Psikolojik bozuklukların artmasıyla birlikte intiharlar da artıyor. Ahlaksızlık başta olmak üzere toplumda aile yapısı süratli bir şekilde bozuluyor.

Bütün bu olumsuzlukların esas sebebi AKP iktidarıdır. Halkımız, gerçekleri yaşayarak görmüştür."

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket