Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191608

     

TURHALLI KAN AĞLIYORTURHAL'LI KAN AĞLIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU Anayasa referandumu ile ilgili çalışmalarına Tokat Turhal ilçesinde devam etti. İlçe başkanı, Şenyurt Belediye Başkanı ve Parti Yönetim Kurulu ile beraber esnafları, sivil toplum kuruluşlarını ve köyleri ziyaret etti.

Ziyaretlerdeki konuşmalarda vatandaşın gündeminin referandum değil geçim derdi olduğunu görerek şunları söyledi.

Turhal'ı esnaf, çiftçi, emekli, işadamı çok zor durumda Ramazan ayına girmektedir. Ziyaretinde bulunduğum Sarıkaya köyünde köylüler hafta günü olmasına rağmen ürünlerimizin para yapmamasından, cebimizde para olmamasından şehre inemiyoruz, köy dolmuşları boş olarak gidip geliyor dediler. Köy minibüs sahipleri zarar ettiklerinden, araçlarını ellerinden çıkaracak konuma geldiklerini ve çiftçinin ve köylünün bittiğini ifade ediyorlar.

Çiftçi ve köylüde para olmayınca, Turhal esnafında da iş olmuyor. Turhal Kazova, Zile ovaları en mümbit, verimli araziler olmasına rağmen insanlar toprağın donması, dolu afeti şimdi de aşırı sıcaklardan dolayı üretemez konuma gelmişler. Hükümet çiftçinin durumunu hiç görmüyor, ne olacak bu insanların hali diye hiç düşünmüyor. Özel sektör borçları, Tarım Kredi, banka borçları dağları aşmış. Afet yardımları yapılmamış, çiftçiye yardım umutları da bitmektedir.

Hükümete sesleniyorum acil olarak önümüzdeki günlerde ülkemizin her yerinde çiftçilere gerekli destek verilmese, ileriki dönemde üretim tamamen duracak ve yiyecek ekmek bile bulamayacağız. Turhal'da çok büyük sayıda emekli insan yaşamaktadır. Emekliler hükümetin işçi emeklisi intibak kanunu çıkaracağına dair söz verdiğini, 3 sene geçmiş olmasına rağmen hala çıkarmasından dolayı büyük sıkıntı içerisinde bulunuyorlar.

Emeklileri hükümet unutmuş ve onların hayata küsmesine sebep olmuştur. İşte emeklisiyle, işçisiyle, çiftçisiyle, esnafıyla çok zor durumda bulunan halkımız ramazan ayına çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmış olarak giriyor.

Halk hükümetten umudunu kesmiştir. Hükümetin hiç bir şey yapamayacağını görmüş neredeyse hiçbir beklentisi kalmamıştır. Önümüzdeki referandumda Hükümetin bu aymazlığına cevap vermek için gün saymaktadır.

Tokat'lılar bu sorumsuz hükümete hayır oyu vererek çok önemli bir uyarı yapacaklardır.

Hiç bir sorununun çözülmediği, her gün yokluk ve fakirliğin artmasının hesabini, bu referandumdan başlıyarak soracak ve hesabını da görecektir.

AKP hükümeti, ne yaparsa yapsın halktan kaçamayacak ve çok büyük oranda, Anayasa referandumunda hayır oyu alarak, milletten dersini alacaktır.

Ülkemizde işsizlik, kapanan işyeri sayısı, kredi kartı borçları, ödenmeyen senetler gün geçtikçe artmakta ve insanlar psikolojik bunalımlara girmektedir. Bunun tek sorumlusu hükümettir. Ekonomik kriz bitti diyenler, gelsinler de Turhal'daki esnafı, köylüyü, halkı görsünler.

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket