Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191607

     

CAMİ VE DİN ADAMLARIMIZIN SIKINTILARIMilliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU, gerek ilimizde gerekse ülke genelinde camilerin ve buralarda görev yapan din adamlarımızın sıkıntılarının gün geçtikçe artarak devam ettiğini bildirdi.

Camilerin Türk-İslam kültüründe çok önemli bir yere sahip olduğunu bildiren Dr. DOĞRU maneviyatımızın, güzel ahlakın, kardeşliğin pekiştiği bu mekânların çok iyi korunması ve kollanmasını, bunun için de gerek cami, gerekse cami personeline devletin gerekli desteği vermesi gerektiğini belirtti.

Camilerimizin ve din adamlarımızın durumunun düzeltilmesiyle ilgili Devlet Bakanı Faruk ÇELİK' e vermiş olduğu soru önergesinde sorunları şu şekilde sıraladı.


1. Din görevlilerimizin mali durumunun düzeltilmesiyle ilgili bir çalışmanız var mıdır?
2. Lojmanı bulunmayan yerlerde din görevlilerimize konut yardımı yapmayı düşünüyor musunuz?
3. Vekil olarak ve 4-B statüsünde çalışan imam ve müezzinlerimizin kadro sorunlarının çözülmesi hususunda bir çalışmanız var mıdır?
4. Camilerimize; yapmış oldukları genel giderlerin (Elektrik, su, yakıt) karşılanması amacıyla, kaynak aktarmayı düşünüyor musunuz?
5. Camilerimizin temizlik sorununun çözülmesi ile ilgili çalışmanız var mıdır?Bu sıkıntıların tüm camilerimizde yaşandığını, imam ve müezzinlerimizin tek başına camilerin her türlü ihtiyacını karşılamak için çaba sarf ettiğini, temizlik ve giderler için para toplamak gibi bir görev de üstlendiğini söyledi.

Din adamlarımızın da daha iyi bir gelir seviyesine kavuşturulması gerektiğini, maaş ve özlük haklarının yeniden düzenlenmesini, çünkü din adamlarımızın büyük bir özveriyle görev yaptıklarını, bunların karşılığının mutlaka verilmesi gerektiğini bildirdi. 18.02.2010

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket