Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191607

     

TÜRK MİLLETİNİ TARİHTEN KİMSE SİLEMEZ12 yıllık AKP iktidarında sonunun yaklaşmakta olduğu görünmeye başlandı. Açılım politikaları ve 36 etnik kimlik tarifleri insanlarımızı derinden düşündürerek kırmaya dökmeye başladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve etrafındaki bazı insanlar Türklüğe ve milliyetçiliğe, kabul edilemeyecek şekilde hakaret vari, küçük düşürücü beyanlar yapıyor. İnsanları geriyorlar.
AKP’nin Türklüğün dışında bir millet tarifi yaratma çabaları her geçen gün yeni yeni söylemleriyle artarak devam ediyor. Koro halinde Türkü ve Türklüğü hep beraber reddetmeye çalışıyorlar. En son AKP MYK Üyesi Yasin Aktay’ın Türklüğü inkâr etmesi, yok demesi, milletimizi derinden yaralamıştır. Türklüğün inkârı tarih bilmeyen, sosyoloji okumamış veya anlayamamış hastalıklı bir insan tipinin düşüncesidir.
Milletleri meydana getiren din, dil, devlet, soy, vatan, ülkü , tarih gibi çeşitli unsurlar sayılabilir. Türk milleti tarihin her döneminde varlığını gösteren ender milletlerden biridir.
Tarih sahnesine bakılınca yaşadığı bütün coğrafyalarda kurduğu devletler ve imparatorluklarla adından devamlı söz ettirmiş, insanlığın gelişimine çok büyük katkılarda bulunmuştur. Tarih bunun şahididir.
Türk tarihi ile ilgili Çin, Bizans, Yunan kaynaklarında yüzbinlerce belge vardır. MÖ.3000 de güney Sibirya’da Abakan bölgesinde tarihe çıkmış ve irili ufaklı yüzün üzerinde devlet kurmuşlardır.
Türk milletinin özünü oluşturan milli değerleri iyi bilmek ve hayatımızda uygulamak millet olarak devamlılığımızı sağlarken ayrıca, bizim başkalarına benzeyip asimile yok olma tehlikesini de ortadan kaldır. Milletimizi ve değerlerini sevmek ve yaşamak görevimizdir.
Peygamber efendimiz, (s.a.v) buyuruyor ki “kişi kavmini sevmekle suçlanamaz” hadisi şerefinde buyrulduğu gibi, insanın mensubu olduğu kavmi, milletini sevmesi suç değildir. Sevmemek kabul etmemek insanı inkar noktasına götüreceği için bunu da Allah (c.c)ın yarattığı mevcudiyetti yok saymak olacaktır. Bu da insanı küfre götürecektir.
Bundan dolayı biz Türk milleti mensubuyuz. Atatürk’ün söylediği Ne Mutlu Türküm Diyene sözü, dokumuz, yapı taşımızdır. Millet ve milliyetçilik sorunu olanlar Türklükle uğraşabilirler.
Ancak Türk Milliyetçileri her zaman Türklük gururu ve şuuru, İslam ahlakı ve faziletinin gelişmesine sahip çıkan inanan ve yaşayan insanlardır.
M.S. 735 yılında Orhun Anıtları “ Türk Oğuz Beyleri, işitin Üstte gök çökmedikçe, altta yer denizi delinmedikçe, ilini töreni kim bozabilir.” Diyerek tarihe not düşmüştür. Bu söz dünya durdukça söylenecek, unutturulamayacaktır.

Dr. Reşat DOĞRU
Milliyetçi Hareket Partisi
Tokat Milletvekili

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket