Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191607

     

ENGELLİ İNSANLARIMIZI UNUTMAYALIMTüm dünya ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de milyonlarca engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Varlık âleminin en şereflisi olan insanın dokunulamaz, devredilemez ve vazgeçilemez hak ve özgürlükleri üzerine teorilerin geliştirildiği, çalışmaların yapıldığı dünyamızda engellilerin unutulması düşünülemez.
Her toplumda var olan ve toplumun önemli bir parçasını teşkil eden engellilere sahip çıkılması, onların desteklenmesi ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi her duyarlı vatandaşın önceliği olmalıdır. Engelli vatandaşlarımızın sorunları sadece kendilerinin ve ailelerinin değil, tüm insanlığın ortak sorunu olmalıdır.
Her bireyin bir engelli adayı olduğunu unutmamalıyız. Zira tanıdığımız nice sağlıklı insanlar bir iş kazası, bir trafik kazası ya da bir hastalık sonucu maalesef bedensel veya zihinsel engelli durumuna düşmüşlerdir. Dolayısıyla, el ele, gönül gönüle vererek engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmalı, hayatı onlar için daha anlamlı ve daha yaşanılır kılmalıyız.
Engellilerin istihdamının desteklenmesi, sayılarının arttırılması, günlük hayattaki yaşam kalitelerinin arttırılması, fiziki şartların düzeltilmesi, yerel yönetimlerin yaptığı yol, kaldırım, otobüs gibi engellerin göz önüne alınarak giderilmesi ivedilikle yapılması gereken öncelikli işlerimiz arasında olmalıdır.
ihtiyaç ve taleplerinizi karşılamak, yaşamlarını daha iyi şartlarda başkalarına muhtaç olmadan sürdürebilmek, engelli kardeşlerimize daha güzel yarınlar sunmak adına bugüne kadar yapılan iyileştirme çalışmalarının, bundan sonrada daha çok artarak devam etmesini canı gönülden diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımızın “Dünya Engelliler Haftası”nı en kalbi duygularımla kutluyor, hafta nedeniyle gerçekleştirilecek olan etkinliklerin başarılı geçmesini ve amacına ulaşmasını temenni ediyor, engelsiz yarınlar dileklerimle selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Dr. Reşat DOĞRU
Milliyetçi Hareket Partisi
Tokat Milletvekili

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket