Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191608

     

ÜLKÜ DEVLERİ ÖLMEZ13 Kasım 1970 tarihinde işkence ile şehit edilen yiğit insan Dursun Önkuzu ve bütün ülkü şehitlerini minnet ve şükranla anıyorum. Mekânları cennet olsun diyorum.
Manevi huzurlarında bulunduğumuz ülkücü şehitlerimizi minnetle, duayla anıyoruz. Şehitlerimizin her biri bizim kutup yıldızlarımızdır. Onlar milletimizin en zor anlarında fani bedenlerini vatan birliği selameti uğruna feda etmekten bir an olsun geri kalmadılar. Ölüm karşısında bozkurt bakışları ile dik durdular.
Kalplerde Allah aşkı, dillerinde peygamber sevgisi, nidalarından millet sevgisi hiç eksik olmadı. Onlar bayrağımız olup başımız üzerinde yer aldılar.
ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER,
Kanıyla al bayrağını, canıyla aziz vatan topraklarını yaratanlardır. Şehit olma ülküsüyle mücadele eden, o mertebeye ulaşmak için en önde koşanlardır.
Hücumdan yılmayan, korku nedir bilmeyen, hürriyete sevdalı, istiklal hülyalı olanlardır.
Ölümün üstüne bilerek, merminin üstüne gülerek gidenlerdir.
Arkadaşı şehit olduğunda ben olamadım diye için için ağlayandır. Ruhunu imanı ile aklayan bedenini milletine saklayandır. Şehit olup Allaha kavuştuğunda tekrar şehit olmak için bu dünyaya dönmeyi dileyenlerdir.
Haini tüfekle değil, imanıyla yıkanlardır.
Ölmekten değil, unutulmaktan korkanlardır.
Bu dünyaya gelişleri herkes gibi olan, ama bu dünyadan gidişleri hiç kimse gibi olmayanlardır.
Bu milletin, bu devletin istikbalinin kararmaması için, kendi istikballerini karartanlardır.
İsimleri yâd edildikçe ruhları şad olan, ruhları şad oldukça isimleri abat olan, isimleri anıldıkça ruhları bayraklaşan, ruhları bayraklaştıkça isimleri anıtlaşan, cesur yürekli ve kahramanlıkları ile ezelden ebede koşan sonra Allah’la buluşan yiğitlerdir.
Dünyadan şan ve şerefle ayrılmış en şanslı ve bahtiyar insanlardır. Bir hilal uğruna toprağa düşen kahramanlarımızın, manevi hatıraları gönlümüzde dünya durdukça yaşayacaktır.
Dursun Önkuzu ve bütün ülkücü şehitlerimizi şükranla anıyor. Rahmetler diliyorum.

Dr. Reşat DOĞRU
Milliyetçi hareket Partisi
Tokat Milletvekili

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket