Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191606

     

TÜRK MİLLETİ BİR BÜTÜNDÜRÜlkemizde Türk Milliyetçiliği fikrinin siyasi hayata girişine çok büyük hizmet eden merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş bizlere Ülkü Ocaklarını kurarak emanet etmiştir.
Ülkü ocakları, kurulduğu günlerden itibaren Türk gençliğinin gönlünde çok büyük yer edinmiş, ülke genelinde teşkilatlanmıştır.
Ülkücülük Türk İslam ülküsünün temellerinin atılıp, kökleştiği, ülkücünün milli, manevi değer ve kaynaklarını keşfedip, kafasında, kalbinde sistemleştirdiği, zaman ve mekâna sığmayacak kadar derinliği bulunan bir fikir sisteminin adıdır.
Ülkü ocakları sevgiyle, saygıyla yoğurulmuş. Ülkücü gençlerin göz nuru milli ve manevi hazinesidir.
Ülkü ocaklarında vatan ve millet sevgisi, sevdası olan tertemiz vicdanlar vardır. Orası Türk Milletinin içinden çıkan ona hizmet aşkıyla yanan millet aşıklarının bulunduğu yerdir.
Azalmayan oyun ve hain senaryolar sonu gelmeyen tahrik kampanyalarına rağmen Türk Milletinin emrinde ve hizmetindedir. Ülkücü hareket var oldukça Türkiye’ye zarar gelmeyecek, Milletimiz bölünmeyecektir.
Ancak ülkemiz üzerinde çok çeşitli baskılar ve haince senaryolarla da karşı karşıyadır.
Ancak tarihte Bilge Kaan’ın söylediği “üstte gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir” dediği gibi ülkücü gençlik var oldukça vatan bölünmeyecek, Atatürk unutturulamayacaktır.
Ülkücü gençliğin kaynağı Ötüken, kökü Söğüt, kolları Balkanlar, Orta Doğu, Afrika, gövdesi Türkistan, Başı da Türkiye’dir.
Dün Anadolu’yu paylaşamadan, milletimizi esarete alamadan defolup giden düşmanlar, bugün çözüm ve barış adı altında insanlarımızı kandırmaya çalışıyorlar.
Ancak milletimiz o hainlerin oyunlarına gelmeyecek, açılım sözlerinin demokrasi geliyor diyerek 36 etnik parçaya bölme çabalarının ne olduğunu, hedefinin nereye uzanmakta olduğunu çok iyi bilmektedir. Günümüzde Yüce Türk milletinin tarihi bir sınavdan geçmekte olduğunu biliyoruz. Yeni bir vatan mücadelesi ile karşı karşıyadır.
Bu gün ülkemizde Türk milletinden bahsetmek ırkçılıkla suçlanmakta, milliyetçilik kafatasçılıkla eşdeğer gösterilmektedir. İmralı da yatan bebek katili ile Kandildeki teröristler neredeyse ülke gündemini belirler konuma gelmişlerdir. Bölücü hainler millet, milliyet ve milliyetçilik karşıtlarıyla işbirliği yaparak geniş bir cephe açmışlardır. Türk Milleti her taraftan sarılmaktadır.
Ancak bütün bunların karşısında dik duranda ülkücü harekettir. Hainlerin oyunlarını dün nasıl bozduksa, şimdi de bozacağız.
Ülke genelinde kurmaya çalıştıkları, Tokat’ ta da,başarılı oldukları ülkü evleri projesinin hayırlı olmasını temenni ediyor yapılan bütün hizmetlere teşekkür ediyor başarılar diliyorum.
Ne Mutlu Türk’üm Diyene.

Dr. Reşat DOĞRU
Milliyetçi Hareket Partisi
Tokat Milletvekili

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket