Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191607

     

ÖĞRETMENLER GELECEĞİMİZDİRBir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması, öğretmenlerinin üstün gayret ve çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerimizdir.
Ülkelerin, çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi eğitim ve öğretimin, kaliteli ve bilimsel yöntemlerle gerçekleştirilmesi ile mümkündür. Eğitim sorunlarını çözen ülkeler kültür, sanat, bilim, teknoloji ve sosyo-ekonomik alanlarda kalkınmış ve ilerlemiştir.
Öğretmenlik öyle güzel bir meslektir ki, onun konusu insan, malzemesi insan, işçisi insan, işleneni insan, işleyeni insandır.
Eğitimin temeli şüphesiz öğretmenlerdir. O öğretmenler ki, insanları cehaletten kurtarıp onlara gerçeği anlatırlar. Üzerinde yaşadığımız ve fedakâr atalarımızın kanlarıyla sulanmış bu yurdu sevmeyi, onun için gerekirse canımızı vermeyi, bize öğretmenlerimiz öğretirler. Bağımsızlığımızı simgeleyen ve Türk'ün her zaman özgür yaşayacağını göklerde dalgalanarak dünyaya haykıran bayrağımızı sevmeyi, ona saygı göstermeyi bize ilk kez kim öğretti?
Bizleri yarının ışıklı günlerinin meşaleleri olarak yetiştirdiniz. Bize "Vatanın, Milletin, Bayrağın" kandan, candan üstün olduğunu, "Dinin, Namusun, Ülkünün" her ne pahasına olursa olsun korunması gerektiğini anlattınız.
Evrensel medeniyet kulesi de hiç şüphesiz bu onuru taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz sayesinde yükselecektir. Bu kadar fedakâr olan eğitim neferlerimizin sorunlarının da bir an önce çözümlenmesi atama bekleyen on binlerce gencimizin atamalarının yapılması gerekmektedir. Artık eğitim ülkemizde sorun olmamalı, ülkemizin gururu olmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, saygı ve sevgiye en üst derecede layık olan öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü” nü kutlar, bu sorunlu, çileli ve bir o kadar da mutlu eğitim yolunda sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.
Dr. Reşat DOĞRU
Milliyetçi Hareket Partisi
Tokat Milletvekili

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket