Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191607

     

KARAMAN BASIN TOPLANTISIÜlkemiz her geçen gün küresel güçlerin oyunlarına alet olmak için, süratle, pervasızca sürükleniyor. Kara bulutlar, ülkemiz etrafındaki devletleri sararak, bize doğru yaklaşıyor. Bunun karşısında her türlü tedbiri alması gereken, AKP hükümeti ise maalesef olayları geçiştirerek, hiçbir önlem almamakta direniyor. Yanlış teşhisler ile ortamı daha fazla geriyor, Türkiye’yi önü, sonu belli olmayan maceralara doğru sürüklüyor. Bütün bunların karşısında yüce Türk Milleti yüreğini yakarak, acı içerisinde olan biteni takip etmeye çalışıyor.
Ancak ülkemiz etrafı yangın içindeyken ve vatanımızın bir parçası PKK terör örgütü elemanlarınca işgalde iken, AKP iktidarı ve onun başı Recep Tayyip Erdoğan ise, her şey güllük gülistanlık diye göstererek milletimizin zekasıyla alay ediyor.
Halbuki 12 yıldan beri tek başına iktidar olan bu siyesi parti, dış politikadan iç politikaya kadar birçok sorunu çözmesi gerekiyordu. Maalesef hiçbirisi çözülmemiş, ülkemizi iyi idare edememiş, milletten aldığı yetkiyi, halkın menfaatine kullanmamıştır.
Terörle mücadele edeceğiz denmiş, tam tersi müzakere edilmiş ve teröristlere teslim olunmuştur. Aziz vatanımız parsellenmeye çalışılmış ve ihaleyle neredeyse satışa çıkarılmıştır. Şehit yadigarı topraklarımız peşkeş çekilmeye çalışılmaktadır. İmralı ve kandil teröristleri vatanımızın parçalanması için ellerini ovuşturmaktadır.
Sözde çözüm oluyor, barış geliyor, süreç ilerliyor denilerek PKK ve BDP nin istekleri bir bir yerine getirilmeye çalışılıyor.
Maalesef ülkemizde sosyal barış, ekonomik güven, siyasal istikrar, milli birlik, milli güvenlik, milli kimlik her geçen gün AKP iktidarında yıpratılıyor, bozulmaya çalışılıyor.
Her karışında şehit kanı olan bu aziz vatanın toprakları, namertlerce, nankörlerce, hainlerce çiğnenmeye çalışılıyor.
Emperyalist küresel güçlerin hazırlamış oldukları, 100 yıllık senaryonun, büyük Ortadoğu projesi kapsamında, Türkiye‘yi parçalamaya yönelik final bölümü süratle uygulamaya konuluyor. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti PKK terör örgütüne boyun eğdirilip, hain tuzağın sonuna yaklaşılmaya çalışılıyor.
Milletimize 30 yıldan beri saldıran 40 bin insanımızın ölümüne 100 milyarlarca dolar kaynağımızın heba olmasına sebep olan PKK terör örgütü AKP iktidarında, kabul edemeyeceğimiz şekilde kahramanlar edası ile taraftarlarınca karşılanıp, Türkiye Cumhuriyeti ordusunu yendim görüntüsü vermektedir. Bu durum karşısında şehitlerin ruhu incinmekte gazilerin yürekleri yanmaktadır.
Milletimiz, bu nasıl iştir, bu nasıl yapılır? Vatan bayrak sevgisi ne oldu diye, birbirlerine sormaktadır.
Ülke sevenlerde, nereye gidiyor, neler oluyor diye üzüntü içerisinde olayları takip etmektedir.
Maalesef ülkemiz AKP iktidarında, köşeye sıkıştırılmış, karanlık dehlizlere sürüklenmektedir. Yıkım, bozgun ve talan her tarafa yayılmıştır. Bölücülük yükselişe geçmiş, her istediğini maalesef yapar konuma getirilmiştir.
AMAÇ TÜRKİYE’NİN PARÇALANMASI, BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN KURULMASIDIR.
Ayrıca bunların yanında dış politika tam bir iflasla kaşı karşıyadır. Ülkemiz AKP iktidarı öncesi sıfır sorunlardan, yüzlerce sorunla, karşı karşıya kalmıştır. Suriye. Irak, Mısır, İran, Azerbaycan, Rusya ile gittikçe derinleşen birçok sorunla karşı karşıya kalmıştır.
Dış politikada tam bir başarısızlık olup, baştan aşağı çürümüştür. AKP’nin de ne yapmak istediği maske de ortaya çıkmıştır.
Bütün bunların yanında 12 yıllık AKP iktidarında,
- İşsizlik arttı,
- Vatandaş borçlandı,
- Halk kartzede oldu,
- 2002 de kredi kartı sayısı altı milyon,
- 2013’te kredi kartı sayısı56,4 milyon adete çıktı. 2.677.000 kredi kartı icrada, hacizde.
2012 de kredi kart borcu ödeyemeyen kişi sayısı 453.087 iken, 2013 ilk altı ayda kredi kart borcu ödeyemeyen kişi sayısı 419.143’e çıkmıştır. 2002 de dış borç 130 milyar dolardan, 2013 yılında 353 milyar dolara fırladı.
Aileler borç içinde olup, nefes alamamaktadır.
- Psikolojileri bozulmuştur,
- Ahlaksızlık artmıştır,
- Madde ve uyuşturucu bağımlılığı her geçen gün daha fazla artmaktadır.
Ülkemizde özelleştirilmeyen neredeyse hiçbir yer kalmamıştır. 1985 – 2002 arasında 8,1 milyar özelleştirme yapılmıştır.
2002 – 2013 AKP iktidarı 46,1 milyar dolar özelleştirme yapılmıştır.
Bakalım neler satılmıştır.
- Bakır alüminyum tesileri, Telekom, Petkim, Sümerbank,
- Doğalgaz ve elektrik dağıtım işletmeleri,
- Tekel sigara fabrikaları,
- Seka, Erdemir,
- Tüpraş, THY,
Bunların yanında çiftçi köylü bankalara, tarım kredi kooperatiflerine borçlanmıştır. Ülkemizdeki birçok bankanın, yabancıların elinde olduğu düşünülürse yabancılar tarla, fabrika, ev sahibi oluyorlar. Tarlalar, iş yerleri haciz içinde olup el değiştiriyor.
Türkiye ekonomisi AKP iktidarında üretmeyen yabancılaşan bir durumla karşı karşıyadır. Çiftçi, emekli, işçi, esnaf, iş adamı, memur AKP iktidarında borçlanmış, batma noktasındadır. Toplumda yoksulluk artarak orta direk tamamen yok olmuş fakirler ve zenginler diye ikiye ayrıldı.
İşte böyle bir dönemde, AKP iktidarının sonunun gelmekte olduğu görülmektedir. Sosyal katmanların tamamen yok edilmeye çalışıldığı, 1000 yıllık kardeşliğimize yoğun saldırıların olduğu, milli birlik ve beraberliğimizin, bozulmaya çalışıldığı günümüzde, yerel seçimlere gidiyoruz.
Sayan Basın mensupları:
Aziz milletimiz;
Yapılan ağır tahribatı, yıkımın, hasarın siyasi temsilcilerine, mutlaka sandıkta hesap soracaktır.
Vatana, millete, bayrağa değerlerimize sahip çıkacaktır.
Bölücülere, zalimlere, hainlere, mutlaka gününü gösterecektir. Ülkemizi iştahla bölmek, parçalamak için bekleyen küresel güçlere lokma yapmayacaktır.
Bizce vatan: ülkümüz, toprağımız, her şeyimizdir.
Vatan bölünmez, ayrılmaz, küçültülemez bir bütündür. Resmi dilimiz Türkçedir. Başkentimiz Ankara’dır. Bayrağımız Al Bayraktır, marşımız İstiklal Marşıdır.
Bunun aksini düşünenler, hareket edenler milli ateşimizle tutuşup yanıp, kül olacaklardır. Bu konularda hiçbir surette taviz olmaz.
Üzerinde yaşadığımız bu toprakları kanlarıyla, canlarıyla, fedakârlıklarıyla vatanlaştıran ve bizlere emanet eden kahraman ecdadımız rahat uyusun, Türk milleti ve Türk milliyetçileri oldukça emanetleri korunacak ve yeni nesillere teslim edilecektir.
AKP iktidarı ve onun ortak ve taraftarları ne yaparsa yapsınlar, biz milletimizle beraberiz.
Biz tüm insanlarımızı, kökü ve kökeni ne olursa olsun, kucaklıyoruz. Bundan sonrada kucaklayacağız. Milli iradenin sözcüsü olacak ve mutlaka da yapılan hainliklerin hesabını, milletimiz adına soracağız. Bundan dolayı AKP iktidarına son uyarı olacak olan, mahalli idareler seçimlerini önemsiyoruz. Herkesi kucaklayarak, emin adımlarla ilerliyoruz. MHP’li adaylar ülkemizin her tarafında milletimizin teveccühü ve yüce Allah’ın takdiri ile başarılı olacaktır.
İşte o zaman hizmetin nasıl yapılacağını da milletimize göstereceğiz.
24 Ocak 2013’de Osmanlının kuruluş kasabası olan Söğüt’te başlayan seçim çalışmalarımız vatanımızın, her köşesine ulaşacak ve layık olduğu başarıya da mutlaka ulaşacaktır.

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket