Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191606

     

DOKTORA ŞİDDET HER GEÇEN GÜN ARTIYORMilliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Dr. Reşat Doğru’ Yüksekova’daki doktora yapılan şiddeti kınadığını söyledi. Konuyu sağlıktaki aksayan diğer yönleriyle değerlendirdi.
“Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde doğum yaptıktan sonra ölen Güllü Bülbül’ün yakınları tarafından saldırıya uğrayarak öldüresiye dövülen Kadın Doğum Uzmanı Dr. Soner Pul yoğun bakımda tedavi altında bulunuyor. Doktorumuza acil şifalar dilerken, vefat eden hastasına Allah’tan rahmet ailesine de sabır diliyorum.
Terörün kol gezdiği Devletin gücünün neredeyse yok olduğu bir ortamda her türlü fedakârlığı yaparak insanlara sağlık dağıtan Dr. Soner Pul’a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum.
Hiçbir doktor hastasına kötülük yapamaz. Dr. Soner Pul’da hastasına en iyi şekilde müdahale etmiş ve bütün bilgi ve becerisini kullanmıştır.
Hastane önünde 40-50 kişinin saldırıya geçmesiyle doktor hayati tehlikeye girmiştir. Doktorlar ülkede zor şartlar altında görev yapıyorlar sebebi henüz belli olmayan bir şekilde yapılan saldırı kabul edilemez.
AKP iktidarı hekimleri ve sağlık çalışanlarını devamlı itibarsızlaştırıyor. Sağlıktaki bütün sorunları hekimlerin üzerine yıkarak olayları çözdüm sanıyor.
Türkiye’nin her tarafında hekimler ve sağlık çalışanları çok büyük bir huzursuzluk içerisindedir. Sağlıkta son 10 yılda çağ atladık diyenler gelsin de hastanelerde sağlık çalışanlarının ve halkın durumunu görsünler.
Ankara’dan oturup seyretmekle gerçekler görünmüyor. Hastane poliklinikleri ve yatarları başka Büyükşehirler olmak üzere Türkiye’nin her tarafında dolu. Doktorlar psikolojileri bozuk şekilde hizmet yapmaya çalışıyorlar. Hekimlerin ve sağlık personelinin gönülleri kazanılıp, umut verilmesi gerekirken haksız şekilde suçlanmaları kabul edilemez. Hükümetin ve Sağlık Bakanlığını acilen göreve çağırıyoruz.
Sağlık personelinin özlük hakları düzeltin. Yeni kanunlar ortaya koyarak hekime yapılan şiddeti ağır şekilde cezalandırsın. Bir hekime 100-200 hasta değil daha az sayıda hasta teslim edilsin. Vatandaştan hastaneler ve eczaneler için ek para talep etmesin. Vatandaş devlet hastanesinde katkı payı ödemesin daha iyi şartlar içerisinde muayenesini ve tedavisini olsun.” dedi.

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket