Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191606

     

KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUNCenabı Hakkın rahmet ve bereketinin bol olduğu mübarek üç ayların sonlarına yaklaşmaktayız. Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan ayının son günlerini idrak ederken Yüce Allah’ın lütfuyla “Kadir Gecesi” ne ulaşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kur’an-ı Kerim’in indirildiği bu gecede, sema kapılarının açılarak esenlik ve güvenliğin her tarafa yayılacağının, Cenab-ı Mevla’ya açılan ellerin, yükselen dua ve yakarışların kabul edileceği bildirilmiş ve bu gece “bin aydan daha hayırlı” olarak müjdelenmiştir.

Bu gecede nazil olan Kur’an-ı Kerim insanlar arasında adaleti, işi ehline vermeyi, hakka razı olmayı, başkasının hakkına göz dikmemeyi, sevgiyi, yardımlaşma ve kardeşliği, davranışlarda doğruluk ve dürüstlüğü emreder. Ne yazık ki içinde bulunduğumuz bu günlerde yaşanan gelişmeler, Kur’an’ın emrettiği hasletlere ne kadar ihtiyacımız olduğunu bir kez daha göstermiştir. Müslümanlar arasında yardımlaşma ve dayanışmayı engelleyecek olumsuz gelişmelerin son bulması, kardeş kavgalarının ve Müslüman kanının durması yüce Allah’tan diliyorum.

Peygamberimizin, “faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah’tan umarak Kadir Gecesini güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı” müjdesini vermiş olduğu Kadir Gecesi’nin feyz ve bereketinin, tüm vatandaşlarımızın, Türk ve İslam âleminin üzerinde olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Dr. Reşat DOĞRU
Milliyetçi Hareket Partisi
Tokat Milletvekili

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket