Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191605

     

PAZAR İLÇESİNDE MİLLETİN MALI HEBA EDİLİYORTBMM’nin tatile girmesi ve ramazan ayı münasebetiyle Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili DR. Reşat Doğru Tokat’ta İl, İlçe ve Köy ziyaretlerine devam ediyor.
Tokat ili Pazar İlçesi Belediye Başkanlığı, Pazar Müftülüğü ve İlçe esnafını ziyaret etti. Müftülük binasının okul olarak yerinin değiştirilmeye çalışılmasının, halkın tepkisine neden olduğunu ifade etti. Pazar halkı yaklaşık 600 bin lira harcanarak kuran kursu, Müftülük hizmet binası ve 6 adet lojmanın, neden yıkılmak istendiğini anlayamadığını ifade ettiler. Büyük para harcanarak yapılan bu güzel binanın yıkılmaması eski Pazar Lisesinin İmam Hatip Lisesine çevrilmesinin daha uygun olacağını anlattılar. Dr. Reşat Doğru konuşmasında Diyanetten sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a seslenerek milletin parasını neden heba ediyorsunuz. Çok güzel hizmetin yapıldığı bu yer, bırakın yaşasın. Eski Pazar Lisesi, İmam Hatip Lisesi olsun dedi. Diyanet Vakfına ait olan bu bina amacının dışına kimse tarafından çıkartılmamalıdır. Binayı revize edeceğiz diyerek, haksız yere kimseye rant elde ettirilmesin. Ve acilen alınan karadan vazgeçilsin dedi. İlçeden, ilçe Müftüsüne, İlçe Kaymakamına, İl valisine, iktidar milletvekillerine ve hükümet üyelerine seslenerek bu garip duruma bir son vermelerini istedi.
Pazar halkının dertlerinin dinleyen Milletvekili Doğru, Turhal ilçesine geçti. Turhal İlçe Yönetimi ile beraber Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğünü ziyaret edip ilçe hakkında bilgiler aldı. Daha sonra esnaf ziyaretleri yapıp, Turhal Şeker Fabrikasını ziyaret etti. Şeker Fabrikasında Sendika Başkanları ve işçilerle bir araya geldi. Şeker Fabrikasına 15 yıldan beri işçi alınmamasının, şeker üretimini aksatmasına sebep olabileceği iddia edildi. Daha sonra Fabrika Müdürünü ve diğer yetkilileri ziyaret ederek, fabrikanın çalışması ile ilgili teknik bilgiler aldı.
Dr. Doğru yaptığı konuşmada, Dünyada GDO’lu ürünlerden elde edilen suni şekerlerin insan sağlığına çok büyük zararlar verdiğini ifade ederek, pancardan şeker üretiminin devam etmesi gerektiğini anlattı. Şeker pancarı üreticilerinin Avrupa Birliğindeki çiftçilere yapıldığı gibi reel manada desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Tokat’ta ve ülke genelinde çiftçinin, Hükümetin yanlış politikalarından dolayı üretime küstüğünün, vazgeçtiğini ifade ederek acil önlemler alınması gerektiğini anlattı.
Dr. Doğru Akşam da iftarını Emirseyit beldesindeki vatandaşlarımızla açtı. İftar yemeğine MHP Eski Belediye başkanı Mehmet Tekgöz de katıldı. Mehmet Tekgöz yaptığı konuşmada, Emirseyit beldesini çok sevdiğini ve tekrar Belediye Başkanı olarak insanlarımıza hizmet etmek istediğini anlattı. Dr. Doğru da yatığı konuşmada ülkemizde son zamanlarda gelişen olayları değerlendirerek. Hükümetin yanlış politikaları neticesinde vatanımızın üzerinde kara bulutlar dolaştığını anlatarak, ülkemizin değerlerine sahip çıkmamız gerektiğini ifade etti.

Dr. Reşat DOĞRU
Milliyetçi Hareket Partisi
Tokat Milletvekili

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket