Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191608

     

NİKSAR HALKI HÜKÜMETTEN UMUDUNU KESTİMilliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Dr. Reşat Doğru İl Başkan Yardımcısı Sezai Demir, Erbaa İlçe Başkanı Namık Ateşli ile birlikte Somali’nin Mogadişu kentinde Büyükelçiliğimize yapılan haince saldırı sonucu şehit düşen elçiliğimiz görevlilerinden Polis Memuru Sinan Yılmaz’ın Erbaa’da ki cenaze törenine katıldı.
Erbaa’daki törenin ardından Niksar ilçesine geçen Sayın Doğru, burada Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Yardımcısı Sezai Demir, Niksar İlçe Başkanı Davut Berdibek ile birlikte ilçe Kaymakam’ı sayın Dr. Yusuf Gökhan Yolcu’yu makamında ziyaret etti. İlçenin sorunları hakkında bilgi aldı. Ziyaretin ardından ve beraberindekilerle birlikte Pazar, çarşı esnafı ve yerel basını ziyaret edip sorunlarını dinledikten sonra Belediye Başkanının vermiş olduğu iftar programına katıldı.
Niksar’da Pazar ve Çarşı esnafını ziyaretinde insanların çok büyük bir geçim sıkıntısı içinde olduğunu, ürünlerinin para etmediğini, halkın da geçim şartlarının çok ağır olduğunu ifade etti. Çiftçi ve esnafa acil destek olunması gerektiğini ifade ederek hükümeti kaçtığı görevine davet etti.
İftar programında yapmış olduğu konuşmada şunlara değindi; öncelikle Somali’nin Mogadişu kentinde Büyükelçiliğimize yapılan haince saldırı sonucu şehit düşen elçiliğimiz görevlilerinden Polis Memuru Sinan Yılmaz’a Allahtan rahmet, ailesine sabır ve metanet diliyorum.
Ramazan ayının insanlar üzerinde oluşturduğu bu birlik, beraberlik ve yardım severlik havasına daha fazla ihtiyacımızın olduğu bir dönemde bulunuyoruz. Farklılıkları bir kenara bırakıp tüm halkımızın bir arada olması gerekmektedir. Küresel güçlerin nasıl haince bizleri bölmeye çalıştığı apaçık ortadadır. Müslüman ülkelerindeki iç savaşlar bizleri derinden üzmektedir. Kuzey Irak’taki Türkmenlere uygulanan şiddete sesiz kalmamız çok düşündürücüdür. Mısır’da Demokrasi adı altında neler yapıldığı görülmektedir. Mübarek Ramazan ayında dökülen Türk ve Müslüman kanının dinmesini diliyoruz. Dedi.

Dr. Reşat DOĞRU
Milliyetçi Hareket Partisi
Tokat Milletvekili

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket