Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191606

     

BANKALAR YABANCILAŞIYORTürkiye Yabancı Banka Cenneti olma yolunda süratle ilerliyor. 19.03.2013 tarihinde Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Dr. Reşat Doğru’nun soru önergesine verdiği cevapta
“Burada da Aralık 2011 itibarıyla Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu veri tabanındaki mevcut yerli-yabancı sınıflandırması dikkate alınarak, sahiplik grubu ayrımında ülkemizde faaliyet gösteren bankalar ile bu bankaların yurt içi şube sayılarını gösterir tablolara bakıldığında, sorudaki tarih itibarıyla kamu ve yerli sahipliğinde 25 banka, 8.028 şubeyle faaliyetini sürdürmektedir.
Aynı tarih itibarıyla yabancı sahipliğinde ise 23 banka bulunmakta ve 2.412 şubeyle yine bu bankalar faaliyetlerini sürdürmektedirler” diye söyledi.
Dr. Reşat Doğru Kalkınma Bakanının cevabı üzerine söz isteyerek “Ülkemizde banka ve sigorta sektörünü yavaş yavaş yabancı sermaye şirketlerinin eline geçmektedir. Yabancı bankalarda çiftçiye, köylüye, esnafa, memura, işçiye ve iş adamına kolayca kredi vermektedir. Kredilerin büyük kısmı da geri ödenmemektedir. Sonuçta bankalar alacaklarını, icraya vermektedir. Tarla, ev, işyerleri yabancı bankaların eline geçmektedir. Yabancılar topla, tüfekle alamadıkları vatan parçalarımızı, para ile almaktadır.
AKP iktidarının bu konuya acil çözüm bulması, tefeci olan bu bankalardan halkı kurtarmalıdır” diye belirtti.

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket