Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191607

     

4 C’Lİ VE TAŞERON İŞÇİLERİNE KADRO VERİLSİNTokat Milletvekili Dr. Reşat Doğru TBMM’de Gündem Dışı Konuşmalar bölümünde 12 Mart 2013 tarihinde Kamu Kurum ve Kuruluşlarda çalışan 4/C li ve Taşeron işçilerinin sorunlarını dile getirip kadro verilmesini istedi. Sayın Doğru konuşmasında;
“Çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında 4/C’li ve taşeronlar tarafından çalıştırılan geçici işçiler vardır. Bu 4/C’liler ve taşeron işçiler çok mağdur durumdadırlar hem kendileri hem de aileleri psikolojik olarak depresyon yaşamaktadırlar. Son zamanlarda Sosyal Güvenlik Bakanlığının bunlara bu kadroyla ilgili çalışmaları olduğu ifade edilmektedir. Ancak şu ana kadar da söylenmiş pek fazla ciddi bir şey yoktur. Dolayısıyla, bu taşeron işçilere ve 4/C’lilere kadro verilmesiyle ilgili çalışmalar beklenmektedir, konuyla ilgili görüşünüz nedir. Bu mağdur kesimin sıkıntılarını çözecek misiniz?”
Başbakan ve hükümet adına söz alan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz verdiği cevapta şunları söyledi.
“Sayın Doğru gerçekten, taşeron işçilerinin problemlerini, sıkıntılarını biz Bakanlar Kurulunda da görüştük. Kadroya alınması gibi bir çalışma yok ancak sıkıntıların, çalışma şartlarının on dört saat - on beş saat çalışanları var. Asgari ücrette çalışanları var, hatta asgari ücretten daha alta çalışma oluyor mu, olmuyor mu? Diye ayriyeten bir soru işareti de var. Dolayısıyla, bunlarla ilgili bir çalışma yapılması için de Sayın Başbakanımız bir talimat verdi.
Bir başka husus, biliyorsunuz, seçimlerden önce merkezi idarede görevli 4/B’li personelin kadroya alınması gerçekleştirildi ancak belediyelerde çalışıp da 4/B’li olanların da aynı söz verildiği oranda ve söz verildiği tarih itibarıyla da kadroya getirilmesi doğrultusunda 4/B’lilerin belediyelerde, yerel, mahalli idarelerde çalışanların bir kanun çalışması var. O da Bakanlar Kurulunda görüşüldü. Faruk Çelik Bey’e bu konuda bir görev verildi.” Diyen Sayın Bakanın cevabı üzerine söz alan Tokat Milletvekili Sayın Doğru Taşeron işçilerinin ve 4/C’li işçilerin kadro beklentilerine yardımcı olunmasının insanlık gereği olduğunu ifade etti.

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket