Ziyaretçi Defteri
Videolar
Gündem
 
LinkedIn / Twitter
Fotoğraf Galerisi
Tokat Resimleri
Ziyaretçi Sayısı

191603

     

TÜRKMENLER ÖLÜYORIrak’ta Türklere saldıran IŞİD terör örgütü çok büyük mesafeler alıyor katliamlarını arttırarak devam ediyorlar. Ancak bu kanlı örgüte, başta Türkiye Hükümeti olmak üzere dünya seyirci kalıyor, tepki göstermiyor.
Eli kanlı katiller Irak’ın üçe bölmesinin yanında, en büyük darbeyi Türkmenlere vuruyor. Türkmenlerin malı, mülkü, canları ağır saldırılara uğruyor, ölüyorlar.
Telafer’de, Tuzhurmatu’da, Tazehurmatu’da Beşir bölgesindeki Türkmenler kitleler halinde katliamlara uğruyor, yaralanıyor, kaçıyorlar. Yaşlı, kadın, çoluk çocuk demeden yapılan saldırılar yüreklerimizi kanatıyor, canlarımızı yakıyor.
Ancak dünya Türklüğü yok etmeye çalıştıkça AKP iktidarı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bunları görmüyor, varsa yoksa Cumhurbaşkanı olmak için çalışıyorlar.
Ancak bu arada da canlar yanıyor, insanlar ölüyor, tarih kayboluyor. Bu olup bitenleri de maalesef hiç görmüyorlar.
Kerkük, Musul, Telafer, Tuzhurmatu buralar Türklerin öz vatanıdır. Anadolu Türklerin vatanı olmadan oralara yerleşilmiş, yurt olarak kabul edilmiştir. Peşmergelerin her türlü oyunlarla, alamadığı ele geçiremediği Kerkük IŞİD saldırısı ile kontrollerine geçti. Peşmerge Kerkük’ü ele geçirdi. Dünya kamuoyuna artık buradan çıkmam diyor. İngiltere Dış İşleri Bakanı ile Kerkük’te görüşerek, fiili durumu, oldu bittiyi dünyaya ilan ediyor.
Sonuçta bir taraftan IŞİD militanları, diğer taraftan Peşmerge güçleri masum, toprağın esas sahibi Türkmenlere saldırıyor. Türkmenler zorla göçe zorlanıyor. Katlediliyor, toprakları evleri ellerinden alınıyor. Türkmenlerin her şeyi IŞİD ve Peşmerge tarafından ele geçiriliyor, talan ediliyor.
Bu saldırılarla üç yüz binin üzerinde Türkmen evlerinden olmuştur. İnsanlık dramı buralarda yaşanmaktadır. Göçmen kamplarına gelen vatanın asıl sahiplerini bir de sıcak hava ve salgın hastalıklar vurmaktadır. Türkmen kamplarında su, yiyecek, yatacak yer yoktur. Çocuklar hastalıktan kırılıyor, ölüyorlar. Yani bir yanda terör güçleri, diğer yanda başta Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere bütün dünya duyarsız bir şekilde gelişmeleri seyrediyor.
Bizde seyretmeyelim, tepki gösterelim. Kardeşlerimize sahip çıkalım. Onlara yardım yapalım, destek olalım, tarihi görevimizi yerine getirelim.
Türkiye’nin güvenliği ve Türklerin geleceği için Irak, Suriye bölünmemelidir. Türkmenler bölgenin ana sahipleri olarak Türkiye’nin ve Türk dünyasının kanatları altında olmalıdır. Alevi’siyle, Sünni’siyle Türkler kardeştir. Kardeşliğimizi hiçbir güç bozamaz. Buna da müsaade etmemeliyiz.
Bundan dolayı da Suriye, Irak Türkmenlerine hep beraber yardımcı ve destek olmalıyız.

Dr. Reşat DOĞRU
Milliyetçi Hareket Partisi
Tokat Milletvekili

     
Seçim Beyannamesi
 
 
Anket